Vydán Scribus 1.4.3

Ve středu 31. července byla vydána nová verze stabilní větve Scribusu 1.4.3. Vydání se zaměřuje především na opravu chyb. Nově je možné vytvářet QR kódy, byly přidány další barevné palety, implementován byl i barvový systém Galaxy Gauge™ a také byla vylepšena předtisková kontrola. Článek o dalších změnách naleznete na wiki Scribusu. Novou verzi Scribusu pro Windows si můžete stáhnout z našich stránek z odkazů níže. Verze pro další operační systémy naleznete na wiki stránkách Scribusu.

Splash

 

4 komentáře u „Vydán Scribus 1.4.3“

 1. Dlouhy dokument o 200 stranach je pro pomalou odezvu temer nemozne editovat a upravovat. Je to tak stale (na aktualne Windows 7 64-bit), pro sazbu knih porad naprosto nepouzitelne. A to je velika skoda ze ani po tolika letech vyvoje Scribusu tuto vlastnost programatori nebo portyri nedokazali u Win verzi vyresit (s Linux verzi zkusenost nemám). Tak snad priste?

  Odpovědět
  • Verze 1.4.3 obsahuje jen drobná vylepšení. Na lepší odezvu si budete muset počkat až na řadu 1.5 resp. 1.6. Aktuální vývojářskou verzi ale nedoporučuji používat k produkční práci – obzvlášť ne na knihy nebo velké projekty.

   Na špatnou odezvu Scribusu na Windows si tu stěžovalo více uživatelů, takže nejste první a určitě ne ani poslední. Sám to nejsem schopný posoudit, protože používám jen linuxovou verzi programu, u které je odezva solidní i když se dostanete nad 100 stránek v jednom souboru.

   Ke zlepšení odezvy můžu doporučit nepoužívat generované rámce, dodržovat důsledně styly a vzorové stránky a nastavit menší rozlišení obrázků v náhledu. Rychlost ovlivňuje i např. složitá vektorová grafika a nebo vložené PDF obrázky.

   Odpovědět
  • Samozřejmě, že přijímáme i kritiku. Komentáře ale musí odsouhlasit redaktor. Chráníme se tak před spamem a nevhodnými příspěvky. Bohužel došlo k tomu, že mi nedošel mail s upozorněním na nový komentář a objevil jsem jej až nyní při vkládání dalšího článku. Za zpožděné schválení se omlouvám.

   S pozdravem
   Michal Hlavatý

   Odpovědět

Napsat komentář