Scribus 1.4.0 na dosah

28.3.2011 bol uvoľnený posledný (RC3) plánovaný kandidát na vydanie Scribus 1.4.0
Po troch týždňoch (verzia Scribus 1.4.0 RC2 vyšla 8.3.2011) vyšiel, podľa slov vývojárov, posledný kandidát na finálnu verziu DTP programu Scribus 1.4.0. Niekoľko drobných informácií nájdete v oficiálnom oznámení na wiki.scribus.net. Záujemcovia si môžu stiahnuť túto vývojovú verziu zo stránok sourceforge.net/projects/scribus/files/scribus-devel/1.4.0.rc3/.

1 komentář u „Scribus 1.4.0 na dosah“

 1. Dobrý den!

  Doufám, že to kandidát na finální verzi není!

  Tabulky nefungují ani ve verzi 1.4.0.rc5 (Windows 7 Ultimate). Přesněji – tabulku vytvořit možné je, ale dokud se nerozloži (Zrušit seskupení) na textové rámce, není možné pracovat s buňkami: např. vložiť textový obsah, orámování, barvu výplně, upravit rozměry, tvar a pod. Pro mne, jako uživatele, je to veliký problém!
  Generované rámce jsou nesporným přínosem. Rozběhat LATEX je hračka a od toho okamžiku je plně použitelný a velmi užitečný.
  Rozhraní pro Gnuplot je však prozatím téměř nepoužitelná hračka. Problémem je hlavně rozlišení grafů. Pravda, to je možné změnit v Nastavení – Vynutit DPI – Rozlišení. Jenomže po exportu do PDF zjistíme, že graf není téměř vidět. A tak ještě upravit tloušťku čar a písmo. Prostě se do prostředí Gnuplot pořádne namočíme. Vlastne ani dost dobře nechápu význam použití rastrového formátu PNG. Gnuplot přece zvládá i vektorové formáty! Import SVG sice občas dělá Scribu problémy (Inkscapu také), ale s PostScriptem (PS) žádné problémy nejsou.
  Zatím je lépe vytvořit graf v prostředí Gnuplot přímo a do Scribu ho naimportovat! Za méně peněz více muziky.

  Tento Scribus raději ještě ne!

  Odpovědět

Napsat komentář