Stáhněte si lednový openMagazin v novém kabátu

Přišel leden nového roku a s ním radikální změny ve vzhledu a členění openMagazinu. Svět open source se mění a my se měníme s ním. Zásah se týká celého časopisu a my věříme, že se vám budou změny líbit. Ostatně, přesvědčte se sami.

Ty nejdůležitější změny:

  • otočili jsme stránku na výšku
  • změnili jsme titulku, tj. první stranu časopisu
  • každé číslo má jiné téma
  • obsah je členěn do rubrik, které jsou barevně odlišené

Co jsme pro vás do lednového čísla připravili? Těšte se na operační systémy. Na počítači si můžete vyzkoušet Fedoru 16 Verne nebo openSUSE 12.1 a připraveno je seznámení s Androidem. Ani hardware nepřijde zkrátka: nabízíme recenzi čtečky knih Amazon Kindle 4 a test pěti klávesnic.

Pokud jste si někdy omylem smazali data, může zaujmout zálohování programem Dejà Dup. Na profesionální výkresy ve 2D i 3D je tu Bricscad V11, který funguje i v Linuxu. Praktický návod pro OpenOffice.org Calc ukáže, jak pojmenovat oblast buněk. V Církevní střední odborné škole v Bojkovicích používají OpenOffice.org a tím šetří nemalé finanční prostředky.

Lidé z Liberixu připravují openMagazin pro vás, čtenáře. Vy podpoříte dobrou myšlenku open source tím, že budete e-zin kopírovat, sdílet s kamarády a posílat známým. Díky vaší finanční podpoře může časopis vycházet.

Děkujeme.

OpenMagazin je sázený v aplikaci Scribus. Jedná se tak o pěkný příklad nasazení tohoto programu.

Starší čísla openMagazinu:

AbcLinuxu.cz

CsTug

LinuxEXPRES.cz

OpenOffice.cz

Root.cz

Scribus.cz

Ubuntu.cz

Stáhnout ve formátu PDF

Stáhnout PDF

Stáhnout ve formátu ePub

Stáhnout ePUB

Napsat komentář