Scribus.cz

SEO PowerSuite


Inkscapers.cz – nový český web o Inkscape

14. listopadu byl oficiálně spuštěn nový český web věnovaný vektorovému editoru Inkscape, Inkscapers.cz. Program, jako svobodná alternativa programů Corel Draw a Adobe Illustrator, je často používaný společně se sázecím programem – např. Scribusem. Za vytvořením webu stojí Petr Šimčík – webdesigner a grafik.
Štítky: ,

Slevy na knihy věnované grafice na Packt Publishing

Běhěm dubna na stránkách nakladatelství Packt Publishing probíhá akce Graphic Applications and Libraries Month. Na knihy věnované grafice je poskytována sleva 20 nebo 30 %. Mezi vybranými tituly je i Scribus 1.3.5 Beginner’s Guide, na kterou jsme nedávno publikovali recenzi.

Recenzia knihy Scribus 1.3.5 Beginner’s Guide

Vydavateľstvo Packt Publishing v decembri 2010 vydalo publikáciu o programe Scribus s názvom Scribus 1.3.5 Beginner’s Guide. Bolo dodržané heslo knihy, ktoré je: Menej teórie a viac výsledkov.

Vyšla kniha o Scribusu 1.3.5

Nakladatelství Packt Publishing vydalo dnes knihu Scribus 1.3.5 beginner’s guide (Scribus 1.3.5 – průvodce pro začátečníky). Autorem je francouzský grafik Cedric Gemy. Kromě tištěné verze je možné zakoupit i eBook ve formátu PDF a ePub.

Text ve křivkách – obal knihy

Scribus je dobře vybaven pro práci s textem, a to nejen pro sazbu souvislého textu, ale také pro složitější grafickou práci. Ukažme si základní možnosti práce s vykřivkovaným textem na příkladu jednoduchého přebalu knihy.